NEWS

Innowacja systemu EchoS doceniona przez lekarzy reumatologów

10 September 2018, Kategoria: MEDYCYNA LUDZKA

Firma Norax Medical dokonała prezentacji systemu EchoS podczas XXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego w Szczecinie.

Wydarzenie organizowane przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz Wydawnictwo Termedia w Szczecinie w dn. 21-23 września br. zgromadziło około 600 osób, głównie lekarzy reumatologów. Oprócz wykładów merytorycznych uczestnicy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami kilkunastu firm, które prezentowały swoje produkty i usługi. Firma Norax Medical przez cały czas trwania targów prowadziła badania na żywo z użyciem systemu EchoS – wielu lekarzy zdecydowało się poddać badaniu densytometrycznemu, istniała możliwość samodzielnego przeprowadzenia badania z użyciem urządzenia bądź obserwacji jego przebiegu na modelce.

Przełom w diagnostyce osteoporozy

Lekarze, którzy zdecydowali się na test urządzenia, zgodnie twierdzili, że jego implementacja stanowić będzie przełom w diagnostyce osteoporozy w Polsce. EchoS umożliwia bowiem badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szyjki udowej, dostarczając wszystkie wyniki niezbędne do diagnostyki osteoporozy, a zatem T-score, Z-score, BMD, Body Composition, w sposób całkowicie nieinwazyjny dla pacjenta, dzięki zastosowaniu technologii wykorzystującej fale o częstotliwości radiowej zamiast promieniowania RTG. Dodatkowo, docenione zostały praktyczne aspekty związane z budową systemu – jego poręczny rozmiar i mobilność, a także brak konieczności dostosowywania pomieszczenia do badań, co konieczne jest podczas stosowania konwencjonalnego badania DXA.

Odpowiedź na zmiany demograficzne

Szacuje się, że w kolejnych latach, niemalże 43% społeczeństwa polskiego stanowić będą osoby powyżej 50 roku życia – głównie kobiety, a zatem grupa szczególnie narażona na złamania osteoporotyczne. Technologia R.E.M.S., która stanowi podstawę działania systemu EchoS, pozwala na wczesną diagnostykę osteoporozy i podjęcie odpowiednich działań prewencyjnych, m.in. zwiększenie dostępności badań diagnostycznych – urządzenie może stanowić wyposażenie gabinetów lekarzy pierwszego kontaktu, badanie jest krótkie i od razu dostarcza informacji umożliwiających diagnostykę osteoporozy. Dodatkowo, nieinwazyjny charakter badania pozwala na wykonywanie częstych badań i monitoring zastosowanych terapii.

Zapraszamy do współpracy – testowej instalacji urządzenia w centrum medycznym!

Wszystkie osoby zainteresowane badaniem, prosimy o kontakt z placówkami partnerskimi, które wykorzystują Technologię R.E.M.S.